Kachle

Kachle

K&K Poker
kachle K&K Poker

Tradice výroby kachlů na kachlová kamna v Bechyni sahá až do daleké minulosti. Místní keramická škola, byla totiž před více než sto třiceti lety založena jako škola kamnářská. Prošlo jí mnoho věhlasných řemeslníků, v čele s Františkem Lennerem. Jeho kamna, nazývaná familiérně „Lenerky“, zdobené specifickým dekorem, se stavěly nejen v měšťanských domech v okolí Bechyně, ale po celé střední Evropě. Tradici keramické výroby v Bechyni drží dnes především továrna na výrobu sanitární keramiky JIKA. Ve městě však vznikla i celá řada keramických dílen, které těží s přítomnosti kvalifikovaného personálu.

Více »»»


Kerkotherm
kachle Kerkotherm

Historie společnosti Kerkotherm se začala psát počátkem roku 1991, kdy se v rámci Keramických závodů Košice začalo pracovat na výrobě v novém závodě KaMNa Košice. Firma měla již v té době více než 30 leté zkušenosti s výrobou keramiky. Kamna se vyráběly ze žáruvzdorné kameninové hmoty, ručním formováním do sádrových forem, retušováním, sušením, glazováním a jednožárovým výpalem.

Více »»»


MK PROFI
kachle MK PROFI

Společnost MK PROFI Kachlová kamna s.r.o. sídlící v Horní Plané u Lipenské nádrže vznikla v roce 1995 z původní malé živnosti, která existovala od roku 1990. Tehdy majitelé navázali na kamnářské řemeslo svých rodičů.

Dnešní výrobní prostory umožňují pružně reagovat na vývoj trhu. Firma sleduje nejen módní trendy, ale snaží se plnit i specifická přání zákazníků.

Více »»»


 

Rychlý dotaz


Česky  Deutsch  English
2013–2017 © ŽELETAVSKÁ KAMNA, tel.: +420 568 455 238, fax: +420 568 455 120, e-mail: kamna@brabenec.info   nahoru
Partneři