Články

Vysněný dům

Vysněný dům
www.drevostavitel.cz

Autor: Bc. Kateřina Pospíšilová, redaktorka Dřevostavitele

„To nikdy nebude dům pro časopis,“ říkal majitelům architekt, který jim pomáhal s jeho návrhem. Manželé však v nitru duše tušili, že jejich příběh bude velkolepý. Svépomocí postavili rodinný dům jako vytržený z pohádky.

Více »»»


Jak roste les

Jak roste les
Kolem kamen číslo 33

Text: Kristýna Martinová, Foto: archiv Kolem kamen, Luboš Bervida, Panství Bechyně

Náš časopis se stejně jako posledních dvacet let i náš život točí kolem kamen, a tím je dáno, že jeho nepopiratelnou součástí je také dřevo. K čemu by nám byla kachlová kamna, kdybychom v nich neměli čím zatopit, že jo. Napadlo vás ale někdy zamyslet se při házení polínka do kamen, odkud vlastně takový kus dřeva pochází? Kolik času uplynulo od zakořenění stromu do chvíle, kdy vám nyní pomůže uvařit oběd a zahřát domov či se vám dostane do ruky v podobě našeho

časopisu? Nás tato myšlenka přivedla až k tomu, jak na našem území vznikalo lesnictví a v čem vlastně spočívá péče o takový les. Popovídali jsme si také s Lubošem Bervidou, který se vedle kamnařiny poslední roky sám stará o rodinný les, a spoustu informací jsme získali z knihy Můj první les od Petera Wohllebena.

Více »»»


Horská roubenka

Horská roubenka
a kachlová kamna, dokonalé souznění

Dnes se podíváme do Krušných hor. Malebná obec Přebuz leží v nadmořské výšce okolo 850 m. A právě zde si pan Hladký se svou rodinou postavil nádhernou horskou chalupu.

Více »»»


Olymp hřejí v kočičím ráji

Olymp hřejí v kočičím ráji
Olymp MK žlábek kobalt

Paní Schumacher žila dlouhé roky v Německu. Do své chalupy u Pelhřimova se ale s manželem natolik zamilovali, že zde tráví většinu roku.

Více »»»


Želetavský solitér hřeje ve Vídni

Želetavský solitér hřeje ve Vídni
Olymp exklusiv, věneček, bílá lesk

Tohle byla výjimečná zakázka – od začátku do konce. Výjimečná kamna, výjimečný zákazník.

Více »»»


Základem úspěchu…

Základem úspěchu…
je poznat potřeby zákazníka

„Dlouho jsme řešili otázku, čím budeme srub vytápět. Nakonec jsme se rozhodli, že do srubu patří kachlová kamna. Dlouho jsme nemohli najít ta pravá.”

Více »»»


Vítejte ve světě plném kachlů

Vítejte ve světě plném kachlů
Kolem kamen | 17/2017

Text: Růžena Srbová, Foto: archiv K&K POKER, Kresby: Petra Žabová

Že se snění na redakční poradě nevyplácí, to vám potvrdí každý zkušený novinář. Zasněně jsem pozorovala z okna, jestli už konečně přichází jaro, a tu zásadní otázku jsem jako jediná nezaregistrovala. Tudíž jsem nestihla zareagovat. Začít kašlat, smrkat, vytáhnout mobil nebo se prostě s oduševnělým výrazem někam zdekovat. A tak ten nevděčný úkol, napsat o keramické manufaktuře naší šéfky, zbyl na mě. Tenhle den se prostě nezačal vyvíjet dobře.

Více »»»


BES exklusiv zelený

BES exklusiv zelený

Pod dojmem probíhajících dovolených, prázdnin, návštěv pláží a koupališť, dlouhých teplých večerů a slunečných rán je těžké si připustit, že poměrně brzy bude vše zase jinak.

Více »»»


Lovecké historky u kamen

Lovecké historky u kamen

Tentokrát jsme se podívali na návštěvu k panu Jelínkovi, který si vybral a nechal nainstalovat želetavská kachlová kamna OLYMP.

Více »»»


Herkules vytápí vinotéku

Herkules vytápí vinotéku
teplovodní silák

Dnes jsme navštívili pana Svobodu z Nové Říše. Kromě toho, že umí zhotovit krásné nové střechy, spolu s manželkou provozuje na náměstí stylovou vinotéku s posezením, dalo by se říct vinárnu. Do celkového rázu vinotéky se Želetavská kamna Herkules skvěle hodí a přirozeně zapadnou. Kachle, dřevo a víno prostě pasují k sobě.

Více »»»


Profesionálové hledají kvalitu

Profesionálové hledají kvalitu
a krásu…

Dobrý řemeslník potřebuje pro svoji práci nářadí v profi kvalitě a nemůže se spolehnout na levný hobby produkt. Stejně tak profesinální restauratéři, hoteliéři a hospodští hledají pro vytápění dřevem kvalitní a krásná kamna. Musí se totiž spolehnout, že kamna vydrží intenzivní topení a zároveň očekávají, že se kamna stanou výrazným interiérovým prvkem na kterém spočine oko každého hosta a ještě zahřejí.

Více »»»


Herkules nás hřeje v Želetavě

Herkules nás hřeje v Želetavě
teplovodní silák

Znáte rčení o kovářově kobyle? Do loňského roku jsme v Želetavě podnikovou prodejnu a přilehlé administrativní prostory vytápěli plynovým kotlem. Ale teď je všechno jinak. Od září stojí v rohu prodejny naše kachlová kamna Herkules s teplovodním výměníkem. A jak to celé funguje?

Více »»»


Každý jsme jiný

Každý jsme jiný
stejně jako naše kamna

Originalita a individuální přístup. To je náš cíl. Provázíme zákazníka od jeho počátečních myšlenek na vytápění dřevem až po realizaci jeho představ. Každý má jinou představu, jiný dům či chalupu, jiným způsobem nemovitost užívá, prostě jinak žije. Proto neexistuje jedno univerzální a správné řešení. Ale existují správné a prověřené principy topení dřevem, které je nutné dodržet, aby vše fungovalo jak má – efektivně, jednoduše a bezpečně. Zákazníkům nenabízíme „neuvěřitelné, totální, zdrcující, největší slevy“ ani „kamna za korunu“. Nabízíme profesionální a individuální přístup, kvalitu a servis. Tady je malá ochutnávka od našich spokojených zákazníků.

Více »»»


Akumulační kamna

Akumulační kamna
BES EXKLUSIV AKU

Stále častěji k nám přicházejí zákazníci, kteří si z technických nebo finančních důvodů nemohou pořídit kamna s teplovodním výměníkem. Je to zejména v případě, že mají již postaveno bez přípravy na centrální vytápění a při představě dalších stavebních úprav upadají do mdlob. Přesto by rádi uchovali část tepla z kamen a použili ho v době, kdy jsou již kamna vyhaslá – nejlépe v noci.

Více »»»


Zdravé, krásné

Zdravé, krásné
a profesionální vytápění

Naše kamna mají jméno. Ano skutečně je vyrábíme na Vysočině v obci Želetava. Ta je známa především výrobou sýrů, ale strojírna Brabenec, která Želetavská kamna vyrábí, byla založena již v roce 1922 a je stále rodinnou firmou. Naše filozofe je jednoduchá. Želetavská kamna musí být krásná a přitom sloužit pro profesionální vytápění nemovitosti. Zde je 5 dobrých důvodů, proč se rozhodnout právě pro Želetavská kamna.

Více »»»


Želetavská kamna

Želetavská kamna
koupíte pouze u odborníků

Topení dřevem je v posledních letech stále populárnější. V obchodech si tak můžete vybrat ze široké nabídky krbových kamen, kachlových kamen a krbových vložek. Tohoto trendu využívají i obchodní řetězce zvané lidově „hobby-markety". Naše Želetavská kamna v nich ale nenajdete. Vysvětlíme vám jednoduše proč.

Více »»»


Tepelná pohoda

Tepelná pohoda
za rozumnou cenu

Navštívili jsme dům v malebné obci Vojtěchov na Vysočině, jehož vlastníkem je Doc. Ing. Ladislav Slonek, CSc., bývalý děkan lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické Univerzity. Zde jsou nainstalována Želetavská kachlová kamna s teplovodním výměníkem Olymp a jsou zapojena do velmi propracovaného topného systému celého domu.

Více »»»


Jak se staví kamna na míru

Jak se staví kamna na míru

Víte jak se rodí Želetavská kamna? Nebojte netrvá to 9 měsíců. Od okamžiku, kdy se zákazníkem sestavíme návrh řešení kamen, do prvního zátopu to trvá zhruba 3 měsíce. Se zákazníkem si nejprve ujasníme výkon kamen, rozměry, zda vložku s vodním výměníkem nebo bez. Pak najdeme vhodný základní model Želetavských kamen a začneme „pasovat na míru“. Tvary kachle, barvy a jejich kombinace, počet řad, větrací kachle, typ a barvu spár, barvu dvířek, druh izolace spalovací komory. Řešení lze dopinit o dřevník, lavici, sklo nebo plech pod kamna. To vše umíme doladit, přesně podle představy zákazníka. A pustíme se v Želetavě do práce…

Více »»»


Kachlová kamna

Kachlová kamna
NYMFA MINI

Želetavská kamna NYMFA MINI na dřevo s rozměry 1340×620×450 mm jsou ideální k vytápění malých prostor do 180 m³. Protože však disponují výkonem 5–8 kW a účinnost mají 80 %, nemusíte se bát, že budete mrznout. Většinu tepla kamna předávají do místnosti přes ručně lepený kachlový plášť. Topeniště je postaveno vertikálně tak, abyste si mohli přes skleněná dvířka užít pohled do celého ohně. Kamna jsou vybavena primárním a sekundárním spalováním a technologií čistého skla, topí se v nich poleny o délce až 33 cm. Stojí na nožičkách, což oceníte zejména při úklidu podlahy. Tohoto celokachlového malého pracanta vyrábí v Želetavě firma Brabenec za cenu 38 223 Kč. Výběr jejich kamen je ale mnohem větší.

Více »»»


Rychlé teplo

Rychlé teplo
pro studenou chatu nebo chalupu

Mnozí majitelé víkendových chat a chalup to znají. V zimním období přijedou na vymrzlou chalupu v pátek večer a potřebují rychle zatopit. U klasických stavěných kamen máte smůlu. Než se nahřejí a začnou topit do místnosti je zapotřebí několik hodin, mnohdy i celý den a topí ještě dlouho potom, kdy už jste zpátky doma. Řešení nabízí Želetavská kamna. Umí rychle zatopit zdravým sálavým teplem z kachlí a na chatu nebo chalupu jsou jako stvořená.

Více »»»


 

Rychlý dotaz
Česky  Deutsch  English
2013–2024 © ŽELETAVSKÁ KAMNA nahoru
Partneři
Můžeme prosím pracovat s cookies, abychom věděli, jak nám web funguje?