Titulní stránka / Kachle / Kachle K&K Poker

Kachle K&K Poker

Tradice výroby kachlů na kachlová kamna v Bechyni sahá až do daleké minulosti. Místní keramická škola, byla totiž před více než sto třiceti lety založena jako škola kamnářská. Prošlo jí mnoho věhlasných řemeslníků, v čele s Františkem Lennerem. Jeho kamna, nazývaná familiérně „Lenerky“, zdobené specifickým dekorem, se stavěly nejen v měšťanských domech v okolí Bechyně, ale po celé střední Evropě. Tradici keramické výroby v Bechyni drží dnes především továrna na výrobu sanitární keramiky JIKA. Ve městě však vznikla i celá řada keramických dílen, které těží s přítomnosti kvalifikovaného personálu.

 


Standardní odstíny


Odstíny s příplatkem


 

Dílna K&K Poker se soustředila na výrobu kachlů. Má vlastní modelárnu, takže je schopna přímo v provozovně vyrábět modely kachlů. Dokáže i vyrobit nové kachle podle těch, které si přinesou zákazníci, protože se s nimi nedokáží rozloučit a chtějí, aby jejich kamna i po přestavbě vypadala stejně jako před ní. Kachle vyrábí většinou technologií lití keramické suspenze do sádrové formy. Výjimečně se některé tvarovky ručně formují, nebo vymačkávají do forem. Glazura se nanáší glazovací pistolí.

Počet vyráběných glazur je v současnosti 80. Najdou se mezi nimi jak glazury tradiční, transparentní a trhlinkující, jako je například lahvová zelená, nebo lahvová hnědá, tak glazury krycí, působící modernějším dojmem. Opravdovou specialitou je výroba trhlinkující glazury s dobarvovaným odstínem trhlin.

 

Rychlý dotaz


Česky  Deutsch  English
2013–2024 © ŽELETAVSKÁ KAMNA nahoru
Partneři
Můžeme prosím pracovat s cookies, abychom věděli, jak nám web funguje?